Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Tuğçe Berre Karöz

2006-2011 yılları arasında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış, 2012-2016 yılları arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında uzmanlık almaya hak kazanmıştır. 2017-2020 yılları arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Doktor Öğretim Üyesi (Yardımcı Doçent) olarak görev yapmış ve uzmanlık eğitimi ile öğretim üyeliği süreci boyunca çok sayıda kongre ve kurslara katılım sağlayarak sözlü ve yazılı bildiriler yapmıştır.

Çene Cerrahisi ile ilgili gömülü dişler, travma, TME hastalıkları ve tedavisi, implant cerrahisi gibi bir çok konuda ders vermiş ve ulusal ve uluslar arası dergilerde, makaleleri yayımlanmış ve bunlara ek olarak osteoporozda kemik defeklerine E vitamini uygulanması konulu tez çalışması yürüterek Ağız ve Çene Cerrahisi uzmanlık öğrencisi mezun etmiştir.

Uzm. Dt. Tuğçe Berre KARÖZ, Türk Diş Hekimleri Birliği Derneği (TDB), Ağız Ve Çene Yüz Cerrahisi Birliği Derneği (AÇBİD), Türk Oral Ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği (TAOMS) üyesidir.

Uzm. Dt. Tuğçe Berre KARÖZ kliniğimizde Uzman Diş Hekimi olarak Ağız Diş ve Çene Cerrahisi alanında hastalarımıza şu hizmetleri vermektedir:
– Gömülü dişler
– Kist, tümör vb. patolojilerin cerrahi tedavisi
– Yumuşak doku operasyonları (frenektomi, vestibuloplasti vb.)
– Temporomandibuler eklem rahatsızlıklarının tanı ve tedavisi (splint, artrosentez (eklem içi yıkama), botoks vb.)
– İmplant cerrahisi
– Sert ve yumuşak doku artırma işlemleri (ileri implant cerrahisi, kemik greftleme uygulamaları)
– Sinüs lifting (sinüs yükseltme) operasyonları
– Bruksizm (diş sıkma alışkanlığı) vakalarının tedavisinde botoks uygulanması
– PRF uygulamaları
– Ortodontik olarak çene uyumsuzluklarının giderilemeyeceği vakalarda osteotomi uygulamaları (SARME (üst çenenin genişletilmesi) vb.)
– Apikal rezeksiyon (kök ucu cerrahisi) uygulamaları
– Genioplasti operasyonu
– Travma hastalarının tanı ve tedavisi (gerekli durumlarda genel anestezi altında)
– Oral mukoza hastalıkların tanı ve tedavisi uygulamalarını gerçekleştirmektedir.