Estetik Diş Tedavileri

Dişlerimizde renk değişikliği, şekil bozukluğu veya madde kaybı olduğunda hem dişlerimiz güzel olsun ama zarar görmesin isteriz. Kliniğimizde sizin için uygun bir çözümümüz olabilir.

Kompozit Lamina Nedir? Porselen Lamina Nedir?

Kompozit Lamina 1 seansta hiçbir madde kaybı olmadan, dişinizden aşındırma yapmadan, ince bir dolgu maddesiyle dişinizin şekillendirilmesi ya da boşlukların doldurulmasıdır. Bu tedavinin avantalarından biri porselen laminaya göre daha ucuz, daha kısa sürede ve dişten hiçbir şekilde aşındırma yapılmıyor olmasıdır.

Porselen Laminada ise diş kesimi olmakta ama minumum düzeyde yapılmaktadır. Dişlerde aşırı renk değişiklikleri olduğunda ve yine aşırı madde kaybı olduğunda tercih edilebilmektedir. Porselen lamina kullanılan tekniğe göre 3-4 seans sürebilir, renkleşme sorunu olmaz .

Zirkonyum Porselen Nedir?

Zirkonyum porselen kuronlar alt yapısında metal içermediği için estetik açıdan mükemmeldir. Dişeti problemi ve allerji yapmamaları da avantajlarıdır. Yüksek teknoloji ürünü olan Zirkonyum oksit sayesinde porselen kuronlarda estetik ,yüksek ısılara dayanıklılık, kuvvetlere dirençli ve daha hafif bir poteze sahip olabilmekteyiz.

Zirkonyum Porselen Nerelerde Kullanılır?

Beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki renkleşmelerde kalıtsal yapı renkleşmelerinde, Ortodontik problemi olan hastalarda tel tedavisi alternatifi olarak, dolgu yapılamayacak kadar aşırı madde kaybı olan dişlerde, lamine ile kapatılamayacak diş açıklığı(diastema) olanlarda, Ağzında metal destekli köprü –kuron (kaplama) olan kişilere, komposit dolgularla düzelemeyecek kırık restorasyonlarında, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde bu tedavi yöntemini seçebiliriz.

Detaylı bilgiler için kliniğimizi arayabilirsiniz: DentaKlinik, Pendik, 444 91 95.